A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Євроінтеграція

            Європейська інтеграція

Європейський Союз (ЄС) є одним з основних партнерів України, яка зацікавлена у підтримці та розвитку міцних, прозорих та відкритих відносин.

Виведенню двосторонніх відносин України та ЄС на якісно новий рівень, а також створенню передумов для підготовки до набуття членства України в ЄС, стало укладення Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони (далі – Угода про асоціацію між Україною та ЄС), яка передбачає перехід від принципів партнерства та співробітництва до принципів політичної асоціації та економічної інтеграції. Угода про асоціацію між Україною та ЄС регулює політичні, економічні та культурні відносини між Україною та ЄС і є правовою основою двосторонньої торгівлі. Однією з головних цілей Угоди є сприяння торгівлі та залученню інвестицій, а також розвиток гармонійних економічних відносин між Україною та ЄС.

Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС відбувалося у два етапи:

Політичну частину Угоди про асоціацію між Україною та ЄС було підписано 21 березня 2014 року під час Позачергового Саміту Україна – ЄС.

Економічну частину Угоди про асоціацію між Україною та ЄС було підписано під час засідання Ради ЄС 27 червня 2014 року.

16 вересня 2014 року Верховна Рада України та Європейський Парламент синхронно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Текст Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

З метою забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2017 році було розроблено План заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 № 1106. Відповідно до Плану заходів Фонд державного майна України залучено до реалізації завдання стосовно реструктуризації ПАТ «Укрзалізниця».

У рамках економічної співпраці з ЄС Фонд залучено до реалізації Плана-графіка виконання умов Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро. Зазначеним Планом-графіком передбачено щомісячне звітування Фондом про виставлення об’єктів малої приватизації на електронні аукціони через електронну торгову систему ProZorro.Продажі.

Для підвищення рівня поінформованості суспільства про євроінтеграційні процеси в Україні розроблено Стратегію комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018 – 2021 роки, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.10.2017 № 779-р.

З метою реалізації зазначеної Стратегії щорічно розробляються плани заходів, якими передбачається проведення низки інформаційних кампаній з формування обізнаності громадян щодо ведення бізнесу, освітніх і наукових преференцій, підтримки розвитку сфери культури у контексті європейської інтеграції, а також ознайомлення громадян держав-членів ЄС про переваги співпраці. В рамках цієї Стратегії також передбачено висвітлення приватизаційних процесів, що відбуваються в Україні, та залучення до них інвесторів з країн-членів ЄС. План заходів на 2019 рік з реалізації Стратегії комунікації у сфері європейської інтеграції на 2018-2019 роки затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 83-р. План заходів.

Більше цікавої інформації про європейську інтеграцію можна знайти на Євроінтеграційному порталі: https://eu-ua.org/