A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Євроатлантична інтеграція

                Євроатлантична інтеграція

Офіційні відносини між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору і її державами-членами (далі - НАТО) почалися в 1991 році, коли Україна приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва.

У 1994 році Україна приєдналася до програми «Партнерство заради миру», головною метою якої є сприяння реформам, підвищенню стабільності, а також підтримка міжнародної та регіональної безпеки.

9 липня 1997 року Україна та НАТО підписали Хартію про особливе партнерство між НАТО та Україною (далі - Хартія), яка і стала основою відносин. Хартією держави-члени НАТО підтвердили свою підтримку суверенітету та незалежності України, її територіальної цілісності, демократичному розвитку, економічному процвітанню, а також принципу недоторканості кордонів.

Для визначення стратегічних завдань України і пріоритетів інтеграції до євроатлантичних структур безпеки у 2019 році було розроблено Указ Президента України «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік», якою визначені ключові завдання та заходи на 2019 рік. Відповідно до цієї програми Фонд бере участь у виконанні зобов’язань України, взятих Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, з урахуванням відповідних положень Угоди про асоціацію.

З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної компанії щодо взаємодії України з НАТО розроблено План заходів на 2019 рікщодо реалізації  Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017—2020 роки, який затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 35-р.