A A A K K K

Щодо визначення загальної площі державного нерухомого майна, яке балансоутримувач, як орендодавець, може самостійно надавати в оренду

ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОЇ ПЛОЩІ ДЕРЖАВНОГО НЕРУХОМОГО МАЙНА, ЯКЕ БАЛАНСОУТРИМУВАЧ, ЯК ОРЕНДОДАВЕЦЬ, МОЖЕ САМОСТІЙНО НАДАВАТИ В ОРЕНДУ

Питання. Чи обмежена кількість окремих, ізольованих приміщень, які балансоутримувач (державна установа) має право здавати в оренду самостійно, зважаючи на загальну площу, визначену другою частиною статті4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»?

Запит українського державного науково-дослідного інституту «РЕСУРС»

Відповідь: Підприємства, установи та організації як балансоутримувачі державного майна мають право виступати орендодавцями нерухомого майна, загальна площа якого не перевищує 400 квадратних метрів (не зважаючи на кількість приміщень або їх ізольованість) на одне підприємство, установу, організацію, без урахування площ, орендодавцями за якими виступають регіональні відділення Фонду, крім випадків, передбачених абзацами третім та четвертим пункту «г» частини другої статті 4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», коли балансоутримувачі можуть виступати орендодавцями без обмеження площі.

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 22.06.2020 № 10-16-12208

 

Питання. Прошу роз’яснити порядок передачі ДП «ДІПРОМІСТО» (як балансоутримувачем) приміщень площею до 400 кв. м потенційним орендарям.

Запит державного підприємства  «Діпромісто» від 09.04.2020 № Д-757

Відповідь: Якщодо введення в дію Закону України «Про оренду державного та комунального майна» (далі – Закон про оренду), балансоутримувач виступав орендодавцем за договорами орендидержавного майна, сукупний розмір нерухомого майна за якими становив, наприклад 190 кв. м, то після введення в дію Закону про оренду цей балансоутримувач може самостійно передати в орендудодатковоне більше ніж 210 кв. м. Це може бути як один договір оренди, так і декілька договорів, однак сумарний розмір нерухомого майна за всіма договорами не може становити більше, ніж 400 кв. м. 

Детальна відповідь: лист ФДМУ від 25.06.2020 № 10-16-12642