A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Захист інтересів держави

Виявлення, запобігання та усунення порушень чинного законодавства.

Захист державних інтересів у судах

Протягом 9-ти місяців 2018 року регіональним відділенням здійснено 80 контрольних заходів щодо виконання орендарями умов договорів оренди державного майна.

Під час здійснення контрольних заходів особлива увага зверталася на виявлення фактів незаконної оренди та суборенди, стан збереження об’єктів оренди, їх цільове використання, розміри орендованої площі та здійснення невід’ємних поліпшень майна. За результатами контрольних заходів виявлено 66 порушень орендарями умов договорів оренди державного майна, зокрема:

- 41 порушень - в частині термінів внесення до державного бюджету орендної плати;

- 15 порушень - в частині терміну сплати завдатку.

- 9 порушень - в частині несвоєчасного страхування орендованого майна;

- 1 порушення - в частині мети використання об’єкта оренди.

За результатами вжитих регіональним відділенням заходів по усуненню виявлених у сфері орендних відносин порушень до держбюджету протягом звітного періоду додатково надійшло коштів від пені – 9,231тис. грн.

Протягом 2018 року Регіональне відділення супроводжувало 29 справ, які розглядались та розглядаються в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, з них 18 справ, в яких відділення виступає позивачем або відповідачем  та 11справ, в яких відділення приймає участь як третя особа.

Спеціалістами регіонального відділення протягом вказаного періоду прийнято участь в 94 судових засіданнях.

 З метою досудового врегулювання спірних правовідносин, юридичним сектором протягом 2018 року підготовлено та направлено 9 претензій.

 Також з метою захисту інтересів держави Регіональним відділенням було подано 1 позовну заяву майнового характеру на суму 3105,26 грн.

Крім того, протягом звітного періоду Регіональним відділенням було направлено для реагування матеріали до прокуратури області, щодо порушення Орендарями умов договорів оренди, за результатами розгляду, яких Заступником керівника Тернопільської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі регіонального відділення подано 2 позови до суду, майнового характеру на загальну суму 16359,56 грн. про стягнення з Орендарів заборгованості з орендної плати, пені та штрафу.

Також, регіональним відділенням було подано до господарського суду Тернопільської області заяву про видачу одного судового наказу про стягнення з Орендаря заборгованості з орендної плати та пені.

Протягом звітного періоду при розгляді майнових та немайнових спорів в судах різних інстанцій всього прийнято 5 позитивних рішень суду, які набрали законної сили, з них: 5 майнового характеру на суму 18999,74 грн.

Станом на 01.10.2018 судами видано 22 виконавчих документи (21 майнового характеру на загальну суму5 680 408,92 грн.та 1 немайнового характеру), з них:

- на виконанні в органах ДВС перебувало 17 виконавчих документів майнового характеру на загальну суму 5 680 408,92 грн. та 1 виконавчий документ немайнового характеру, з яких частково виконано 2 виконавчі документи на загальну суму 1 679 336,76 грн. та повністю виконано 2 виконавчі документи майнового характеру на суму 3169,40 грн. та 1 виконавчий документ  немайнового характеру.

- на виконанні в Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладі фізичних осіб перебуває 2виконавчі документи на загальну суму 4 976,83 грн.

- на виконанні в ОДПІ перебуває 1 виконавчий документна суму 8 318,27 грн.

Залишились невиконаними 20 виконавчих документів майнового характеру на загальну суму 4 011 197,86 грн.