A A A K K K

Веб-портал працює в тестовому режимі. Зауваження та побажання направляйте на адресу press@spfu.gov.ua

Захист інтересів держави

Виявлення, запобігання та усунення порушень чинного законодавства.

Захист державних інтересів у судах

Протягом 9 місяців 2017 року регіональним відділенням здійснено 94 контрольні заходи щодо виконання орендарями умов договорів оренди державного майна.

  Під час здійснення контрольних заходів особлива увага зверталася на виявлення фактів незаконної оренди та суборенди, стан збереження об’єктів оренди, їх цільове використання, розміри орендованої площі та здійснення невід’ємних поліпшень майна. За результатами контрольних заходів виявлено 70 порушень орендарями умов договорів оренди державного майна, зокрема:

- 42 порушення в частині термінів внесення до державного бюджету орендної плати;

- 18  порушень в частині терміну сплати завдатку.

- 9 порушень в частині несвоєчасного страхування орендованого майна;

- 1 - внесено зміни в склад об’єкта оренди;

За результатами вжитих регіональним відділенням заходів по усуненню виявлених у сфері орендних відносин порушень до держбюджету протягом звітного періоду додатково надійшло коштів від пені – 3,872 тис. грн.

 

Протягом 9 місяців 2017 року в судах різних інстанцій знаходилося 27 справ, в яких регіональне відділення приймало участь як позивач чи відповідач та 11 справ, в яких приймало участь як третя особа.

Спеціалістами регіонального відділення протягом вказаного періоду прийнято участь в 101 судовому засіданні.

З метою захисту інтересів держави, протягом 9 місяців 2017 року регіональним відділенням подано 5 позовів до суду, з них: 3 позови - майнового характеру на загальну суму 233595,24 грн. та 2 позови немайнового характеру, крім того 2 позови майнового характеру подано прокуратурою в інтересах держави в особі регіонального відділення на загальну суму 115448,16 грн.

У відповідності до вимог Закону України „Про судовий збір” за подання позовних заяв (майнового і немайнового характеру), апеляційних і касаційних скарг на ухвали і рішення суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України регіональним відділенням у звітному періоді сплачено 32926,80 грн. судового збору.

Станом на 30.09.2017 при розгляді майнових та немайнових спорів в судах різних інстанцій регіональним відділенням отримано 13 рішень судів, які набрали законної сили, з яких по 9 справах прийнято позитивні рішення, а по 4 справах - негативні рішення, які оскаржуються в установленому порядку.

При підготовці процесуальних документів акцентується увага на доказах та судовій практиці з аналогічних правовідносин з метою прийняття рішень на користь регіонального відділення. З метою збільшення кількості справ, прийнятих на користь регіонального відділення, детально вивчаються всі наявні матеріали справи та перспективи задоволення позову, в разі його подання.

Як свідчать дані проведеної претензійно-позовної роботи більшість судових рішень у справах за участю регіонального відділення виносяться на користь останнього, а це насамперед про стягнення до державного бюджету коштів (орендної плати, пені, штрафу, неустойки), про розірвання договору купівлі-продажу; про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування, тощо.

З метою належного і своєчасного виконання завдань щодо захисту майнових прав та інтересів держави, регіональне відділення співпрацює з органами державної влади, органами прокуратури та правоохоронними органами, що дає змогу на законних підставах всебічно підходити до методів та способів захисту майнових інтересів держави (в тому числі у частині виявлення та запобігання ймовірним порушенням).

З метою підвищення кваліфікації, протягом звітного періоду спеціалісти відділення взяли участь в 6 постійно-діючих семінарах, що проводились Головним управлінням юстиції у Тернопільській області та в 3 відеоконференціях юридичних служб ФДМУ та регіональних відділень. Крім того, постійно надаються усні консультації та роз’яснення з питань застосування чинного законодавства.

Протягом звітного періоду спеціалістами-юрисконсультами регіонального відділення підготовлено 5 правових висновків щодо врегулювання проблемних питань діяльності відділення та направлено 15 претензій, з метою досудового врегулювання спірних правовідносин.

Протягом 9 місяців 2017 року на контролі у відділенні перебував 21 виконавчий документ, з них: 17 майнового характеру на загальну суму 6619305,13 грн. та 4 немайнового характеру.

Станом на 30.09.2017 повністю виконано органами ДВС 6 виконавчих документів на загальну суму 1043202,84 грн. Продовжує перебувати на виконанні в органах ДВС 13 виконавчих документів на загальну суму 5562807,19 грн., з них частково виконується 2 виконавчі документи на загальну суму 1679336,76 грн.  Залишились не виконаними 11 виконавчих документів майнового характеру на загальну суму 3896765,53 грн. та 2 виконавчі документи немайнового характеру. Окрім того, перебуває на виконанні в Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію банку 2 виконавчі документи на загальну суму 4976,83 грн., які включено до 7 черги задоволення вимог кредиторів у відповідності до ст.52 Закону України „Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Також, на виконанні в ОДПІ перебуває 1 виконавчий документ на суму 8318,27 грн.

Відповідно до реєстру вимог кредиторів ПАТ „КБ ”НАДРА”, регіональне відділення визнано кредитором ПАТ „КБ ”НАДРА” та акцептовані кредиторські вимоги регіонального відділення на суму 1050,30 грн. включено до 7 черги задоволення вимог кредиторів у відповідності до ст.52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Відповідно до реєстру вимог кредиторів ПАТ "ІМЕКСБАНК" регіональне відділення визнано кредитором ПАТ "ІМЕКСБАНК" та акцептована сума кредиторських вимог регіонального відділення становить 1322,17 грн., з них: по договору оренди №666 від 09.09.2010 – 784,37 грн. та по договору оренди №903 від 07.10.2013 – 537,80 грн., включено до 7 черги задоволення вимог кредиторів у відповідності до ст.52 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Відповідно до ст.19 Закону України “Про виконавче провадження” регіональне відділення як стягувач в процесі виконавчого провадження систематично знайомиться з матеріалами виконавчого провадження, робить відповідні копії наявних у справі документів. У регіональному відділенні запроваджена практика отримання від підрозділів органів примусового виконання рішень судів щомісячної письмової інформації про хід виконавчого провадження, вжиті заходи державним виконавцем з приводу примусового виконання рішень судів.

Серед проблемних питань, які виникають в роботі регіонального відділення, є довготривалі терміни примусового виконання судових наказів в органах державної виконавчої служби, у зв’язку з відсутністю коштів та майна в боржників.

Регіональним відділенням постійно ведеться контроль за станом виконання судових рішень та вжиттям заходів примусового виконання. При невжитті державними виконавцями заходів щодо примусового виконання виконавчих документів, направляються звернення до вищестоящих організацій та правоохоронних органів.